Producent
Producentem systemu uzdatniania wody CUBO Compact EDI+ jest szwedzka firma Pure Water Scandinavia (PWS).
Na bazie wieloletnich doświadczeń, stworzono nowoczesny, kompaktowy, wydajny i oszczędny system, umożliwiający produkcję aż do 500 litrów ultraczystej wody na godzinę. W układzie dupleks wydajność systemu wzrasta do 1.000l/h.
Jednostka sterująca, wyposażona w funkcjonalne oprogramowanie, za pośrednictwem czujników monitorujących parametry pracy urządzenia, stale kontroluje jakość produkowanej wody, analizując wartości przewodności, ciśnienia, cyrkulacji – przepływu, wydajność produkcji, poziom wody w zbiorniku buforującym, poziom solanki w zbiorniku zmiękczacza, stan filtrów, membran RO oraz lampy ultrafioletowej. Wszelkie odstępstwa o zaprogramowanych parametrów pracy skutkują wyzwoleniem alarmu, z jednoczesnym wskazaniem przyczyny na panelu kontrolnym.
System CUBO Compact EDI+
Gwarancja jakości
CUBO Compact jest gwarancją dostępu do czystej wody o wysokiej jakości w całym procesie wytwarzania. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że jest łatwy w instalacji a po serii testów i szczegółowej kontroli jakości w fabryce, po dostarczeniu na miejsce, wystarczy podłączyć go do systemu dystrybucji wody. System uzdatnia CUBO Compact EDI+ oparty jest na technologii odwróconej osmozy, elektrodejonizacji oraz z uzdatnianiem wstępnym z użyciem zmiękczacza wody, filtracja węglowa, mikrofiltracja i sterylizacja UV w dystrybucji. Urządzenie jest wyposażone w siedmiocalowy ekran dotykowy LCD, który ułatwia użytkownikowi monitorowanie i obsługę całego procesu.
Wydajność: 500 litrów wody ultraczystej w ciągu 1 godziny.
Układ dupleks – Zwiększa wydajność systemu aż do 1000 l/h
Przewodność ≤ 1,0 µS/cm
Kompaktowy budowa – All in One
Łatwa i szybka instalacja
Automatyczny proces ze stałą kontrolą parametrów produkcji wody
Intuicyjna obsługa
Niskie koszty eksploatacji
Oszczędność wody zasilającej – do 25% odpadu
Produkcja wody RO 4:1 odpadu
Wszechstronne zastosowanie
Niezawodny Serwis 24/7
Podstawowe cechy
Modułowa konstrukcja
Niewielkie urządzenie z ogromnymi możliwościami
Kompaktowa budowa urządzania możliwa była dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.
Zmiękczacz wody w układzie dupleks
Innowacyjna, niewymagająca zasilania elektrycznego konstrukcja modułu zmiękczacza wody. Podwójny zestaw modułów gwarantuje nieprzerwany proces zmiękczania wody. System CUBO Compact EDI nie przerywa pracy nawet podczas regeneracji złoża zmiękczacza. W czasie kiedy złoże jednego modułu jest poddawane regeneracji, pracę przejmuje drugi moduł. Regeneracja odbywa się automatycznie, bez konieczności angażowania personelu.
Zintegrowany zbiornik na sól
Niewielkich wymiarów zbiornik na sól wyposażony jest system monitorowania poziomu soli. Brak soli jest częstym zaniedbaniem ze strony użytkownika. Zbyt niski poziom soli w zbiorniku uniemożliwia proces regeneracji złoża w układzie zmiękczacza, czego konsekwencją jest zanieczyszczanie modułu odwróconej osmozy (RO) a w konsekwencji obniżenie parametrów produkowanej wody. Poziom solanki w zbiorniku jest stale monitorowany przez system.
Zespół filtrów PrePack
Specjalnie opracowany zestaw filtrów zabezpieczających moduł odwróconej osmozy. W skład zestawu wchodzi filtr węglowy oraz filtr cząstek stałych 1, 0 µm. Filtry z węglem aktywnym są najskuteczniejsze w usuwaniu z wody chloru, osadów, lotnych związków organicznych, smaku i zapachu. Dla zwiększenie wydajności i efektywności filtrowania zastosowano podwójny zestaw filtrów.
Moduł odwróconej osmozy (RO)
Złożony z dwóch zestawów półprzepuszczalnych membran, moduł odwróconej osmozy działa przy użyciu pompy wysokociśnieniowej w celu zwiększenia ciśnienia, które przepycha wodę przez membranę. Wytworzona w ten sposób woda osmotyczna jest oczyszczona z ok. 95-99% rozpuszczonych soli i zanieczyszczeń. Odwrócona osmoza skutecznie pozbawia ciecz metali ciężkich, bakterii, wirusów czy szkodliwych związków chemicznych i jest uznawana za najbardziej efektywną metodę filtracji i uzdatniania wody przemysłowej.
Moduł EDI+
Nowoczesny moduł EDI odpowiada za elektrodejonizację i pozwala na skuteczną dejonizację wody, pozwalającą uzyskiwać wodę zdemineralizowaną o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Proces dejonizacji zwiększa skuteczność oczyszczania wcześniej poddanej działaniu odwróconej osmozie wody do >99,9% zanieczyszczeń. Woda zdemineralizowana w procesie elektrodejonizacji jest używana w szpitalach, przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.
Lampa UV-C
Naświetlanie wyprodukowanej w Systemie CUBO Compact EDI+ wody ultraczystej promieniami UV-C o długości fali 254nm działa destrukcyjnie na wirusy, bakterie, grzyby niszcząc DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną naświetlone. Poddanie wody dezynfekcji zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów w wodzie zmagazynowanej w zbiorniku buforującym. Woda znajdująca się w obiegu (pętli), w drodze powrotnej do zbiornika buforującego również jest naświetlana lampą UV-C.
Zbiornik na wodę o pojemności 300 litrów
Wykonany jest z najwyższej jakości polietylenu (HD-PE), obojętny fizjologicznie, bez zmiękczaczy i silikonów, dzięki czemu nie sprzyja powstawaniu i namnażaniu mikroorganizmów. Magazynowana w zbiorniku woda poddawana jest ciągłej cyrkulacji oraz naświetlaniu lampą UV-C. Specjalnie opracowany kształt zbiornika ogranicza powierzchnię lustra magazynowanej wody, dzięki czemu wpływ powietrza na wyprodukowaną wodę jest minimalny.
Jednostka sterująca CUBO Compact EDI+
Centrum sterowania Systemu CUBO Compact EDI+ odpowiada za pracę urządzenia oraz kontrolę procesu produkcyjnego. Za pomocą intuicyjnego menu w języku polskim, poprzez 7” dotykowy panel LCD, operator ma możliwość ustawienia bardzo wielu parametrów produkcji wody, ma wgląd w status pracy poszczególnych modułów systemu, wskazania czujników, informacje o zbliżających się przeglądach, konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych lub konieczności uzupełnienia soli. Rozbudowane menu umożliwia pełną analizę zebranych parametrów pracy, stanów alarmowych, itd.
System Cubo może być wyposażony w opcjonalne oprogramowanie serwera WWW, HTML oraz protokół Modbus. Za pośrednictwem przeglądarki Firefox, Safari, Explorer itp. można monitorować status pracy Systemu Cubo Compact EDI+
Dane techniczne systemu CUBO Compact EDI+
Parametr | Wartość |
Skuteczność oczyszczania (%) RO | >98% |
Skuteczność oczyszczania (%) z modułem EDI | >99,9% |
Wydajność (litr/h) / (m3/24h) w temperaturze 15°C | 500 / 12 |
Pojemność zbiornika buforującego (litr) | 300 |
Ciśnienie / przepływ wody na obwodzie (bar)/(l/h) | 3-5 / 1000 |
Ciśnienie / przepływ wody zasilającej (bar)/(l/h) | 3-5 / 1000 |
Zasilanie elektryczne (V/ Hz/ A) | 400 / 50 / 16 |
Maksymalny pobór mocy pompy RO (kW) / 500l | 0,65 |
Maksymalny pobór mocy (kW) z modułem EDI | 4 |
Waga (kg) z EDI | 350 |
Waga (kg) z EDI z pełnym zbiornikiem wody | 750 |
Wysokość (mm) | 1920 |
Szerokość (mm) | 1000 |
Głębokość (mm) | 600 |
Parametry wody ultraczystej
Z wydajnością ponad 8 litrów na minutę PWS CUBO produkuję wysoko uzdatnioną wodę ultraczystą o parametrach zgodnych z wymaganiami norm EN-PN 14743; PN-EN-ISO-3696_1999/Ap1_2004; PN-EN 285+A1:2022-03 – wersja angielska oraz PN-EN ISO 15883
Obszary zastosowań wody ultraczystej
W zależności od rodzaju zastosowania, typów prowadzonych badań niezbędna jest wody o odpowiednim stopniu czystości. Aby dostarczyć wodę o pożądanym stopniu czystości należy zastosowań skuteczny system uzdatniania wody, w tym rozwiązania wykorzystujące dejonizatory wody.
- elektrownie – produkcja półprzewodników
- produkcja farmaceutyczna (przygotowanie odczynników, buforów i pożywek
- produkcja kosmetyków
- przemysł spożywczy i napojów
- rolnictwo
- przemysł wydobywczy (górnictwo)
- laboratoria fotograficzne (wywoływanie odbitek)
- prasowalnice – pralnie
- nawilżacze powietrza, systemy klimatyzacji
- laboratoria analityczne (płukanie szkła laboratoryjnego, analizy instrumentalnej,
w tym do takich metod jak AAS, HPLC, IC, ICP, ICP-MS) - przygotowania preparatów do analiz (np. AAS),
- wytwarzania elektrolitów między innymi w akumulatorac
- produkcja luster kryształowych, bombek choinkowych oraz innych produktów zrobionych ze szkła.
Referencje – lista instalacji Systemu CUBO Compact EDI+
- Szpital Uniwersytecki Skåne w Malmö
- Szpital Uniwersytecki w Lund
- Szpital w Karlskoga
- Prywatny Szpital Carlanderska w Göteborg
- Instytut Karolinska w Stockholm
- Szpital Södersjukhuset w Stockholm
- Szpital w Bollnäs
- Szpital w Södertälje
- Szpital w Ljungby
- Szpital w Värnamo
- Szpital w Trollhättan
- Uniwersytet Linneusza w Kalmar
- Szpital Royal Perth – Australia
- Szpital w Toowoomba – Australia
- Centrum Medyczne Luis Eduardo Aybar – Dominikana
- Centrum Medyczne Samsung w Seulu – Korea Południowa
- Szpital North Lantau – Hong Kong
- Szpital Tung Wah – Hong Kong
- Szpital St. Mary Mercy w Livonia – USA
Referencje – galeria instalacji
Systemu CUBO Compact EDI+ w układzie dupleks
Kiedy się stosuje ?
W przypadku, kiedy zachodzi konieczność zwiększenia wydajności produkcji wody ultraczystej, możliwe jest połączeniu dwóch urządzeń CUBO Compact EDI w jeden połączony system w tzw. trybie dupleks. W celu umożliwienia komunikacji jednostek należy połączyć je kablem szeregowym (RS-232) oraz dodatkową rurą pomiędzy zbiornikami magazynowymi/dystrybucyjnymi jednostek.
W takim układzie oprogramowanie zmieni produkcję i dystrybucję między jednostkami. Rura łącząca pozwoli na użycie wyprodukowanej wody z obu urządzeń CUBO COMPACT w tym samym czasie, dając dostęp do ilości wody obu połączonych w system urządzeń, w sumie do 1000 litrów na godzinę. Jedna z jednostek powinna być oznaczona jako „Master”, a druga jako „Slave”.
Ogólna charakterystyka
Niezależnie od jakości wody zasilającej, System uzdatniania wody CUBO Compact EDI+ sprosta wysokim wymaganiom jakościowym produkowanej wody, stawianym przez każdego klienta. Jakość wyprodukowanej wody spełnia wymagania opisane w normie PN-EN-ISO-3696_1999_Ap1_2004.
Bardzo wydajny, innowacyjny System CUBO Compact 500E dostarczy 500 litrów wody ultraczystej w ciągu 1 godziny.
Istnieje możliwość połączenia 2 urządzeń CUBO Compact EDI+ w układzie duplex przez co podwaja się wydajność systemu aż do 1000 litrów na godzinę. Nie rekomenduje się przechowywania wysoko uzdatnionej wody w zbiornikach, ponieważ ma to zły wpływ na jakość wyprodukowanej wody.
Najlepsze są systemy działające w produkcji bezpośredniej, bez potrzeby magazynowania wody.
Wysoko uzdatniona, ultraczysta woda są gwarancją bezawaryjnej pracy urządzeń.
Odpowiednia jakość wody, która ma kontakt niemal ze wszystkimi podzespołami zapobiega pojawianiu się problemów, awarii i nieprzewidzianych kosztów.
Niewłaściwe parametry fizyko-chemiczne wody są przyczyną problemów technologicznych.
Niewłaściwa przewodność, wartość pH, zawartość jonów oraz inne zanieczyszczenia prowadzą do korozji, awarii a przez to generują dodatkowe koszty.
Serwis – jakość i bezpieczeństwo
Sprawnie funkcjonujący zespół serwisantów jest gwarancją sukcesu a przez to zadowolenia naszych Partnerów.
Współpracujemy od rozpoznania potrzeb klienta, analizy wody, zaplanowania instalacji, w trakcie uruchomienia.
Dbamy o konserwację urządzeń i zapewniamy niezawodne serwisowanie. Jesteśmy elastyczni i przygotowani do realizacji wymagań naszych klientów.
Zapytaj o produkt
Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz: